ДИНО – ДРУШТВЕНА ИГРА/ЕДУКАТИВНИ КАРТИЧКИ

340 ден

Има на залиха

Комплетот содржи 8 различни диносауруси и 36 факти за секој од нив!

*Начин на испорака – Брза пошта- плаќање при достава

**Цена на испорака 130 ден 

Категорија:

Комплетот содржи 8 различни диносауруси и 36 факти за секој од нив! Дали знаете колкав е мозокот на СТЕГОСАУРУСОТ, или пак како ЕЛАСМОСАУРУСОТ полесно ја варел храната? Учете за ерата на диносаурусите, а на пауза играјте ја нашата забавна друштвена игра!
Правила на игра:
*Играчите добиваат по 5карти.
*Секој играч се труди да се ослободи од своите карти со фрлање на истиот диносаурус или иста боја со картата што е спуштена
*Победник е тој што прв ќе се ослободи од своите карти

Бидете први што ќе дадете оценка за “ДИНО – ДРУШТВЕНА ИГРА/ЕДУКАТИВНИ КАРТИЧКИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Главно мени