КАЛЕНДАР

320 ден

Продавница: EDITOYS

Има на залиха

Едукативните карти КАЛЕНДАР ги прикажуваат деновите од неделата,
месеците и годишните времиња.

*Начин на испорака – Брза пошта- плаќање при достава

**Цена на испорака 130 ден 

Време за испорака: 3-5 работни дена
Категории: ,

Едукативните карти КАЛЕНДАР ги прикажуваат деновите од неделата,
месеците и годишните времиња. На картичките за седмицата илустрирана е предлог активност на почетната буква на денот. Со картичките од месеците учиме и кое овошје се јаде тој период од годината. На картичките со годишно време се запишани кои месеци се дел од тој период. Комплетот содржи и 3 рачно изработени дрвени држачи за одлична декорација во детската соба.
Бенефити

o Развиваат визуелна меморија
o Помагаат во зголемување на вниманието и вокабуларот на детето
o Придонесуваат во создавање социјални интеракции
o Поттикнуваат когнитивен развој

Бидете први што ќе дадете оценка за “КАЛЕНДАР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Главно мени