Red Coral Tree of Life

1.200 ден

Продавница: УбаваИдеја - NiceIdea

По нарачка

Рачно изработено дрвце со црвен корал и висина од околу 20cm.

Се верува дека црвениот корал дава храброст и помага во надминување на стравот и нервозата кај поединецот. 


Заштитен камен за овен и шкорпија.

Време за испорака: 1-2 недели

Дрвото како симбол се појавува во различни култури симболизирајќи преродба, позитивна енергија и нови почетоци; личен развој, уникатност и индивидуална убавина.

Дрвцата со полудраги камења го облагородуваат просторот и создаваат слободен тек на енергијата. Освен како елегантен домашен декор, овие дрвца помагаат да го привлечеме и да го постигнеме она на што се фокусираме, како што дрвото во природатат расте и цвета ако се одгледува правилно.

Бидете први што ќе дадете оценка за “Red Coral Tree of Life”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Производот може да се врати во рок од 2 дена по приемот доколку не соодветствува со направената нарачка.

Главно мени