Rose quartz, clear quartz and moonstone

1.200 ден

Продавница: УбаваИдеја - NiceIdea

Има на залиха

Дрво на животот со околу 200 полудраги камчиња розе кварц, горски кристал и месечев камен, со висина од околу 18 cm.

Розе кварц е познат како каменот на љубовта и е заштитен камен за хороскопските знаци бик, рак, девица, јарец.

Горскиот кристал, пак, е „главниот исцелител“ и помага да се постигне баланс на сите нивоа. Одговара на сите хороскопски знаци.

Месечевиот камен придонесува за сопствен развој, самонапредок, емоционална рамнотежа и стабилност. Заштитен камен за рак, вага и шкорпија.

Време за испорака: 1-2 недели

Дрвото како симбол се појавува во различни култури симболизирајќи преродба, позитивна енергија и нови почетоци; личен развој, уникатност и индивидуална убавина.

Дрвцата со полудраги камења го облагородуваат просторот и создаваат слободен тек на енергијата. Освен како елегантен домашен декор, овие дрвца помагаат да го привлечеме и да го постигнеме она на што се фокусираме.

Бидете први што ќе дадете оценка за “Rose quartz, clear quartz and moonstone”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Производот може да се врати во рок од 2 дена по приемот доколку не соодветствува со направената нарачка.

Главно мени