Tummy Time – играчка за развој на бебињата

1.290 ден

Продавница: Fairytale Bedding

Има на залиха

Првата играчка која поттикнува стомачни вежби кај бебињата.

Тоа значи активност на стомакот или на лицето.

Потребни се различни активности со цел бебињата да ги развијат рацете, нозете и мускулите кога се будни.

Време за испорака: 1-2 недели
Категорија: Тагови: , , ,

Tummy time е првата играчка  која поттикнува стомачни вежби кај бебињата. Тоа значи активност на стомакот или на лицето. Потребни се различни активности со цел бебињата да ги развијат рацете, нозете и мускулите кога се будни.

Tummy Time може да започне прилично брзо по раѓањето. Сепак, многу бебиња плачат затоа што на почетокот избегнуваат да поминуваат време со стомак, а родителите не го поднесуваат плачот на своето бебе. Поради оваа причина, можеме да кажеме дека авантурата за Tummy Time на многу родители завршува пред да започнe.

За бебињата да поминат квалитетно време во времето на стомакот, да не се досадуваат и да ги развијат своите мускули, треба да им дадете играчки со кои ќе можат да се забавуваат и кои го привлекуваат нивното внимание. Во спротивно, ниту едно бебе не може да се забавува лежејќи со лицето надолу и ќе почне да плаче. Во оваа насока, за да го спречите вашето бебе да плаче, треба да изберете играчки кои го привлекуваат неговото внимание.

Пред да ви кажеме за уникатен производ што можете да го изберете за време на лежење на стомак, ајде да ги испитаме придобивките од активноста за време на лежење на стомакот за бебиња.

Зајакнувањето на мускулите на рацете, грбот, вратот, стомакот и нозете на бебињата и забрзување на нивниот моторен развој.

   Моторниот развој е исклучително бавен кај бебињата кои не поминуваат време на својот стомак. Моторните вештини како што се фаќање, достигнување, држење за глава, лазење, вртење, одење и седење напредуваат многу побрзо кај бебињата кои вршат активности за време на Tummy Time.

   Активностите кои се вршат на стомакот го зголемуваат видикот на бебето. На овој начин, бебињата можат да ја видат околината од многу поширок агол. Намалување на ризикот од израмнување на главата поради лежење на грб.

Препорачан за бебиња од 0-12 месеци

Во цената не е вклучена достава.

Бидете први што ќе дадете оценка за “Tummy Time – играчка за развој на бебињата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I.     Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена  (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

 

Опција 1:  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

 

Односно цената на испорака изнесува:

-      За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

-      За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

-      За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-      Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

 

На пример: Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за достава е: 150 + 30 =180 денари

 

Опција 2: Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  

Главно мени