Шиени кукли Кико и Ника

1.100 ден

Продавница: Матрјошка

Има на залиха

Шиени од природни памучни материали, околу 40 см во висината.

Доколку барате подарок за момче или девојче, нашите кукли Кико и Ника се совршен избор.🎁Овие двајца имаат многу да понудат и се совршени и за момчиња и за девојчиња. Кико е мирен и елегантен, додека Ника е строга и слатка со пресврт.

Шиени од природни памучни материали, околу 40 см во висината. Можаат да се варираат со бои на облека.

Може да се перат во машина за перење на рачна програма на 30°С со мал број на вртежи. 

Бидете први што ќе дадете оценка за “Шиени кукли Кико и Ника”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I. Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

Опција
1:
  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

Односно цената на испорака изнесува:

За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

- За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

- За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-      Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

На пример:
Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за
достава е: 150 + 30 =180 денари

Опција
2:
Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и
враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  

 

 

Главно мени