Body Firm антицелулитен серум

750 ден

Продавница: Ignea cosmetics

200 на залиха

Body Firm антицелулитен серум со ефект на ладење (100 мл.). Погоден за лица со проширени вени. Содржи готу кола, бршлен и ментол

Моќна фитотерапевтска формула за отстранување на НАЈТВРДОКОРНИ ОБЛИЦИ НА ЦЕЛУЛИТ.
Содржи ГОТУ КОЛА, БРШЛЕН, ментол и бленд од антицелулитни етерични масла. Готу кола делува на врзивноto ткиво и го поттикнува неговото ремоделирање. Научно е докажано нејзиното делување на најтврдокорните облици на целулит. Бршленот ја забрзува циркулацијата и ги намалува масните наслаги во критичните зони.
Се нанесува после капење со масажа најдобро со вакуум чаша, антицелулитен ролер или gua sha во времетраење од најмалку 10 мин.
За побрз ефект потоа нанесете антицелулитен путер BODY FIRM од Ignea cosmetics.

Состав Екстракт од бршлен, екстракт
од готу кола, ментол, масло од сончоглед, маслиново масло, витамин
А, витамин Д, токоферол,
етерично масло од бибер, етерично масло од лимонова трева, етерично масло од
цитрон без фуранокумарини, етерично масло од рузмарин.

Пакување: 100 мл

Просечен рејтинг

5.00

01
( 1 Review )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 оценка

  1. 01

    од Ignea cosmetics

    Nesto navistina efikasno!

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I.     Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена  (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

 

Опција 1:  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

 

Односно цената на испорака изнесува:

-      За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

-      За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

-      За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-      Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

 

На пример: Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за достава е: 150 + 30 =180 денари

 

Опција 2: Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  

 


Главно мени