МАСКИ Aкрил на платно 50×70

8.000 ден

Продавница: Julija Barbun

Има на залиха


Време за испорака: 3-5 работни дена
Категории: ,

ЛАЖНИ МАСКИ

Што сме ние?

Суштества кои се кријат зад различни маски!? Маски на лажна среќа, бескрајна љубов, братска верност?!

“Хммм…дај денес за доручек ќе ја изберам дволичноста, а за вечера ќе изберам заљубени очи и беспрекорна насмевка, ќе ми треба.”😍😁

Постоиме во свет на лаги, лажни ликови и изопачени чувства. Се преправаме, се прикриваме.👺🤡

Зад тие маски што ги ставаме на лицата се криеме како да се штитови во војните. Го браниме она најскапото, најранливото, го чуваме себично само за себе.🛡🏹

Зашто така е полесно, полесно е да ја играме играта која нема крај. Во која нема победници и губитници….

….или сепак ИМА?!

Бидете први што ќе дадете оценка за “МАСКИ Aкрил на платно 50×70”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Главно мени