Eternity C+ face and neck serum

660 ден

Продавница: Ignea cosmetics

200 на залиха

Серум со природен витамин Ц и природна салицилна киселина, наменет за лица со акни, нечиста кожа или проширени пори (20 мл.)

100% природен серум за лице за масна кожа склона кон акни

Содржи природен витамин Ц и природна салицилна киселина, збогатени со сквалан и пантенол.

Иновативна формула за третман на акни.
Комбинација 4X1
– регулирање на лачење на себум
– антимикробно дејство против Cutibacterium acnes
– отстранување на црнки и намалување на пори
– отстранување на флеки и пигментации од акни!

Состав Екстракт од кора од црна, салицин врба, натриум
аскорбил фосфат,
пантенол,
токоферол,
растителен глицерин, лактична киселина,
бензил алкохол, дехидрооцетна киселина,
сукроза лаурат, дестилирана
вода, ксантан, етерично масло од чајно дрво, етерично масло од лаванда,
етерично масло од ајдучка трева

Упатство Се нанесува наутро и навечер
со блага масажа, пред да се нанесе кремата за лице.  По апликација нанесете крема со заштитен фактор.

Пакување: 20мл            

Бидете први што ќе дадете оценка за “Eternity C+ face and neck serum”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I.     Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена  (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

 

Опција 1:  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

 

Односно цената на испорака изнесува:

-      За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

-      За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

-      За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-      Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

 

На пример: Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за достава е: 150 + 30 =180 денари

 

Опција 2: Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  

 


Главно мени