Природен медицински сапун со неем

240 ден

Продавница: Ignea cosmetics

50 in stock

Природен сапун со неем наменет за нега на проблематична кожа со егзем, атлетско стопало, дерматит, атописки дерматит, и псоријаза (85г.). 

Природен медицински сапун со неем
Наменет за нега на сува, испукана и иритирана кожа склона на дерматити.
Изработен е од ладно цедени масла и путери: неем, маслиново масло, кокос, какао, бадем, шеа, рицинус.
Неем маслото повеќе од 2000 години се користи во Ајурведската медицина за третман на рани, иритирана кожа, атописки дерматит, егзема, псоријаза.
Ignea го искористи за да создаде нежен сапун за лица со дерматози! Нежен за кожата, без дополнителна сувост и иритација.

Состав: бадемово масло, рицинусово масло, маслиново
масло, палминово масло, кокосово масло, какао путер, шеа путер, неем масло, натриум хидроксид,  дестилирана вода, етерично масло од чајно дрво, етерично масло од лаванда,

Тежина: приближно 85г

Бидете први што ќе дадете оценка за “Природен медицински сапун со неем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I.     Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена  (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

 

Опција 1:  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

 

Односно цената на испорака изнесува:

-      За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

-      За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

-      За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-      Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

 

На пример: Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за достава е: 150 + 30 =180 денари

 

Опција 2: Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  


Главно мени