Рачно направен природен глицерински сапун со Јојоба

120 ден

Продавница: KP Crafts

47 на залиха

👐Рачно направени глицерински сапуни
🌿Природни состојки
🌺Без детергенти и парабени
🧼За чиста, нежна и хидрирана кожа

Маслото од јојоба е полно со хранливи материи како витамин Е и Б кое навлегува во порите и ја смирува и омекнува кожата, овозможувајќи ѝ долготрајна хидратација. Ги ублажува лузните од изгореници и го забавува процесот на стареење. Погоден за сите типови кожа. Состав: кокосово масло, палмино масло, маслиново масло и рицинус, етерично масло, јојоба масло.

Време за испорака: 1-2 работни дена

👐Рачно направени глицерински сапуни
🌿Природни состојки
🌺Без детергенти и парабени
🧼За чиста, нежна и хидрирана кожа

Маслото од јојоба е полно со хранливи материи како витамин Е и Б кое навлегува во порите и ја смирува и омекнува кожата, овозможувајќи ѝ долготрајна хидратација. Ги ублажува лузните од изгореници и го забавува процесот на стареење. Погоден за сите типови кожа. Состав: кокосово масло, палмино масло, маслиново масло и рицинус, етерично масло, јојоба масло.

Достава на целата територија на Македонија : + 130 денари

Бидете први што ќе дадете оценка за “Рачно направен природен глицерински сапун со Јојоба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Доколку производот е оштетен  може да се врати и замени  во рок од 3 дена. (трошоците ги сноси продавачот).

Главно мени