Rose Quartz Gem Tree

1.000 ден

Продавница: УбаваИдеја - NiceIdea

По нарачка

Украсно дрвце со преку 100 камчиња од розе кварц, во комбинација со розеви и бели монистри. Дрвцето го добивате спакувано во украсна кутија.

Висина: 16 cm

Време за испорака: 1-3 работни дена

Дрвото како симбол се појавува во различни култури симболизирајќи преродба, позитивна енергија и нови почетоци; личен развој, уникатност и индивидуална убавина.

Дрвцата со полудраги камења го облагородуваат просторот и создаваат слободен тек на енергијата. Освен како елегантен домашен декор, овие дрвца помагаат да го привлечеме и да го постигнеме она на што се фокусираме, како што дрвото во природатат расте и цвета ако се одгледува правилно.

Доколку сакате да ги подобрите работите поврзани со љубовта, без разлика за каква љубов станува збор, дрвцето со розе кварц е вистинскиот избор за вас. За розе кварцот е познато дека ја продлабочува емоционалната врска, привлекува љубов и романтика, привлекува нови можности, ја зголемува емпатијата.

Идеално место за ова дрвце е спалната соба.

Бидете први што ќе дадете оценка за “Rose Quartz Gem Tree”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Производот може да се врати во рок од 2 дена по приемот доколку не соодветствува со направената нарачка.

Главно мени