Amazonite Tree of Life

1.200 ден

Продавница: УбаваИдеја - NiceIdea

Нема на залиха

Дрвце со околу 300 полудраги камчиња амазонит

Дрвцето го добивате спакувано во украсна кутија

Висина: 19 cm

Време за испорака: 1-3 работни дена

Дрвото како симбол се појавува во различни култури симболизирајќи преродба, позитивна енергија и нови почетоци; личен развој, уникатност и индивидуална убавина.

Дрвцата со полудраги камења го облагородуваат просторот и создаваат слободен тек на енергијата. Освен како елегантен домашен декор, овие дрвца помагаат да го привлечеме и да го постигнеме она на што се фокусираме, како што дрвото во природатат расте и цвета ако се одгледува правилно.

Духовно значеењ на амазонитот:

– ја подобрува интуицијата и психичката сила

– ја подобрува креативноста, интелектот и психичката способност

Хороскопски знак: близнаци, водолија, шкорпија, овен, лав, девица

Бидете први што ќе дадете оценка за “Amazonite Tree of Life”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Производот може да се врати во рок од 2 дена по приемот доколку не соодветствува со направената нарачка.

Главно мени