БРОЕВИ

250 ден

Продавница: EDITOYS

Има на залиха

Едукативните карти БРОЕВИ на EdiToys ги содржат броевите од 0 до 9. 

*Начин на испорака – Брза пошта- плаќање при достава

**Цена на испорака 130 ден 

Време за испорака: 3-5 работни дена
Категории: ,

Едукативните карти БРОЕВИ на EdiToys ги содржат броевите од 0 до 9. На
картичките се прикажани забавни илустрации со кои детето ќе научи лесно да ги препознае броевите и да ги примени со покажување на прстите.

Бенефити
o Развиваат визуелна меморија
o Помагаат во зголемување на вниманието и вокабуларот на детето
o Придонесуваат во создавање социјални интеракции
o Поттикнуваат когнитивен развој

Бидете први што ќе дадете оценка за “БРОЕВИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Главно мени