ЖИВОТНИ

270 ден

Продавница: EDITOYS

Нема на залиха

Картичките на EdiToys ги запознаваат децата со домашните и дивите животни.

*Начин на испорака – Брза пошта- плаќање при достава

**Цена на испорака 130 ден 

Време за испорака: 3-5 работни дена
Категории: ,

Картичките на EdiToys ги запознаваат децата со домашните и дивите животни.
Одлични се за развивање на говор, поттикнуваат дискусија, ги охрабруваат
децата на интеракција со околината. Соодветни за користење од најмала
возраст!

Бенефити:


o Развиваат визуелна меморија

o Помагаат во зголемување на вниманието и вокабуларот на детето
o Придонесуваат во создавање социјални интеракции
o Поттикнуваат когнитивен развој

Бидете први што ќе дадете оценка за “ЖИВОТНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Главно мени