Фимо Ефект

130 ден

Продавница: STAEDTLER Еуро Данвест

Глината за моделирање FIMO effect од STAEDTLER е достапна во 36 бои и осум ефекти (сјај, сјај, транспарентен, камен, металик, пастел, скапоцен камен, бисер). Посебна карактеристика: Различните бои создаваат одлични ефекти и FIMO effect е идеален за употреба во комбинација со FIMO professional и FIMO soft.

Избриши
Време за испорака: 3-5 работни дена
  • Вистински степен на цврстина за соодветен ефект
  • Практична поделба на 8 дела за лесно мешање
  • Компатибилен со FIMO кожен ефект, FIMO Soft и FIMO Professional
  • 42 бои, 9 различни ефекти (ноќен сјај, глитер, транспарентно, камени ефекти, металик, пастел, скапоцен камен, бисер, неон)
  • Стандарден блок, 57 g (2 oz)
  • Лесно се отвора
  • Бесконечно разноврсна: За накит, додатоци и предмети за домашен украс

Испорака низ цела Македонија. За нарачки над 1.500 денари во Скопје и над 2.000 денари од други градови, испораката е бесплатна. 

Дополнително инфо

FIMO Effect

неон жолта, транспарентно жолта, ванила, цитрус, металик златна, глитер златна, транаспарентно бела, неон розе, глитер црвена, транспарентна црвена, бебешко розева, камен ефект розева кварц, бисерно розева, металик бакарна, металик рубин црвена, камен ефект рубин кварц, неон сина, глитер сина, аква, ледено сина кварц, транаспарентно сина, камено сина агата, nightglow-соларен ефект, неон портокалова, праска, неон зелена, транспарентно зелена, минт, камен ефект жаде зелена, глитер бела, неон лила, глитер лила, транспарентна лила, лавандер, бисерно лила, металик бисерно бела, камен ефект гранит, металик сребрена, глитер сребрена, бисерно сребрена, камен ефект ѕвездена прашина, бисерно црна

Бидете први што ќе дадете оценка за “Фимо Ефект”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Производите од палетата на FIMO немаат рок на употреба. Замена е дозволена само во случај на оштетување на производите при транспорт. 

Главно мени