Фимо Софт Basic сет 24 нијанси – Глина за моделирање

1.200 ден

Продавница: STAEDTLER Еуро Данвест

Има на залиха

Специјално пакување со ”Основни бои ” во картонско пакување со пола коцки и специјално сортирани нијанси

Категорија:
  • Одлично за почетници и хоби артисти
  • Мека и мазна глина
  • Може да се меша со FIMO effect, FIMO leather-effect и FIMO professional
  • Пакување со различни нијанси кои меѓусебно се мешаат
  • Различно фимо бои
  • Пола коцки 25 g
  • Бесконечно разноврсна употреба: За накит ,аксесорис , декор во домот и многу други намени
  • Нетоксична и лесна за моделирање

Испорака низ цела Македонија. За нарачки над 1.500 денари во Скопје и над 2.000 денари од други градови, испораката е бесплатна.

Бидете први што ќе дадете оценка за “Фимо Софт Basic сет 24 нијанси – Глина за моделирање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I.
Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

 

Опција
1:
  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

 Односно цената на испорака изнесува:

- За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

- За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

- За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-    Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

На пример:
Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за достава е: 150 + 30 =180 денари

 

Опција
2:
Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно. образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  

Главно мени