FIMO Professional – Глина за моделирање

150 ден

Продавница: STAEDTLER Еуро Данвест
 • Одлично за професионалци, уметници и напредни корисници
 • Оптимизирани бои со чисти пигменти
 • Цврста конзистентност за особено филигрански артикли и ефект
 • Одлична димензионална стабилност
 • Постојано високо ниво на квалитет за исполнување на највисоките побарувања
 • Практична поделба на 8 делови за лесно мешање
 • Компатибилен со FIMO Doll Art,FIMO Soft , FIMO Effect , FIMO Leather Effect
 • FIMO Professional 24 брилијантни бои, вкл. 5 вистински бои True Colors
 • Стандарден блок, 85 g (2 oz)
 • Лесно се отвора
 • Бесконечно разноврсна: За накит, додатоци и предмети за домашно украсување
Избриши
Категорија:

Во споредба со другите видови FIMO, FIMO професионалната глина се стврднува во рерна и има многу поцврста конзистентност, што ви го олеснува рачното создавање на посложени предмети. Тоа ви овозможува да креирате многу поделикатни и подетални изработни и е идеален материјал за изработка на накит, кукли и многу други предмети.

Испорака низ цела Македонија. За нарачки над 1.500 денари во Скопје и над 2.000 денари од други градови, испораката е бесплатна.

Бидете први што ќе дадете оценка за “FIMO Professional – Глина за моделирање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I.     Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена  (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

 

Опција 1:  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

 

Односно цената на испорака изнесува:

-      За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

-      За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

-      За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-      Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

 

На пример: Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за достава е: 150 + 30 =180 денари

 

Опција 2: Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  

Главно мени