FIMO сет со 12 бои

600 ден

Продавница: STAEDTLER Еуро Данвест

Специјално пакување кое содржи сортирани нијанси (basic, brilliant, pastel, natural и fashion) 

Избриши
Време за испорака: 3-5 работни дена
 • Мека и мазна глина
 • Може да се меша со FIMO effect, FIMO leather-effect и FIMO professional
 • Пакување со различни нијанси кои меќусебно се мешаат
 • Различно фимо бои
 • Пола коцки 25 g
 • Бесконечно разноврсна употреба: За накит , аксесорис , декор во домот и многу други намени
 • Нетоксична и лесна за моделирање

Испорака низ цела Македонија. За нарачки над 1.500 денари во Скопје и над 2.000 денари од други градови, испораката е бесплатна. 

  Дополнително инфо

  FIMO сет со 12 бои

  Basic, Brilliant, Pastel, Natural, Fashion

  Бидете први што ќе дадете оценка за “FIMO сет со 12 бои”

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Оценки

  Сеуште нема оценки

  Политика за враќање / замена на производ

  Производите од палетата на FIMO немаат рок на употреба. Замена е дозволена само во случај на оштетување на производите при транспорт. 

  Главно мени