Fimo Leather Ефект на кожа – Глина за моделирање

130 ден

Продавница: STAEDTLER Еуро Данвест
  • Овозможува извонредни креативни идеи и техники за моделирање
  • Иновативна глина за моделирање со пријатно уникатно чувство
  • Практична поделба на 8 делови за лесно мешање
  • Компатибилен со FIMO SOFT, FIMO Effect и FIMO Professional
  • 12 привлечни бои Стандарден блок, 57 g (2 oz)
  • Лесно се отвора По стврднување на фимото конзистенцијата станува слична на кожата
  • Изработките се флексибилни,може да се плетат ,да се шијат и да се дообликуваат
  • Бесконечно разноврсна: За накит, додатоци и домашни украсни предмети
Избриши
Категорија:

FIMO со ефект на кожа е глина за моделирање што се стврднува во рерната и може да се обликува и обработува на ист начин како и FIMO soft. По стврднувањето изгледа и на допир создава чувство слично на кожа, а ефектот го чувствувате дури и кога го месите. За разлика од другите типови на FIMO кои се стврднуваат во рерната, FIMO кожниот ефект се зацврстува 30 минути на 130 ° C / 266 ° F. По стврднувањето, тенките листови се многу флексибилни и може да се свиткаат, сечат со ножици, да се удираат или сошијат. Оваа глина за моделирање е идеална за изработка на уникатни парчиња накит како што се обетки, ѓердани или нараквици. Исто така можат да се прават прекрасни украси со кожен ефект за вашиот дом.

Испорака низ цела Македонија. За нарачки над 1.500 денари во Скопје и над 2.000 денари од други градови, испораката е бесплатна.

Бидете први што ќе дадете оценка за “Fimo Leather Ефект на кожа – Глина за моделирање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I.     Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена  (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

 

Опција 1:  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

 

Односно цената на испорака изнесува:

-      За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

-      За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

-      За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-      Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

 

На пример: Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за достава е: 150 + 30 =180 денари

 

Опција 2: Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  

Главно мени