Fimo Soft

130 ден

Продавница: STAEDTLER Еуро Данвест
  • Одличен за почетници и хоби-уметници
  • Мека и мазна глина
  • Практична поделба на 8 делови за лесно мешање
  • Компатибилен со FIMO ефект, FIMO ефект на кожа и FIMO професионал
  • 24 живописно брилијантни бои
  • Стандарден блок, 57 g (2 oz)
  • Лесно се отвора
  • Бесконечно разноврсна: За накит, додатоци и предмети за домашно украсување
Избриши
Време за испорака: 3-5 работни дена

STAEDTLER FIMO soft е глина за моделирање која е идеална за возрасни почетници и уметници аматери. Глината е мека, а тоа ја прави да биде лесна за обликување. 

Испорака низ цела Македонија. За нарачки над 1.500 денари во Скопје и над 2.000 денари од други градови, испораката е бесплатна. 

Дополнително инфо

Fimo Soft

Бела, Лимон, Жолта, Mалина, Црвена, Цреша црвена, Божиќно Црвена, Брилијантно Сина, Мастилаво Сина, Пацифик Сина, Пеперминт, Мандарина, Бебешко Розева, Јаболко Зелена, Тропско Зелена, Емералд Зелена, Лилакова, Лаванда, Слива Темно Лилакова, Карамела, Сахара, Чоколадна, Коњак, Сребрена, Црна

Бидете први што ќе дадете оценка за “Fimo Soft”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Производите од палетата на FIMO немаат рок на употреба. Замена е дозволена само во случај на оштетување на производите при транспорт. 

Главно мени