Хоши и легендата за среќните ѕвездички – Декоративен украс

1.400 ден

Продавница: KP Crafts

10 in stock (can be backordered)

ХОШИ И ЛЕГЕНДАТА ЗА СРЕЌНИТЕ ЅВЕЗДИЧКИ

🎁УНИКАТЕН ПОДАРОК
🌟СРЕЌНИ ЅВЕЗДИЧКИ ВО РАМКА ИЛИ ВО ТЕГЛА
🎉 Израдувајте ги Вашите најмили со овој рачно изработен уникатен подарок, кој заедно со приказната за Хоши и среќните ѕвездички се спакувани во рачно изработени и украсени кутии.
🎈Текстот, сликата и големината се по Ваш избор.
Цената е во зависност од бројот на ѕвездичките.
Нарачките се во тек.
Категорија:

ХОШИ И ЛЕГЕНДАТА ЗА СРЕЌНИТЕ ЅВЕЗДИЧКИ

Еднаш, многу одамна, живееше едно мало девојче по име Хоши. Таа сакаше да ги гледа ѕвездите како трепкаат на ноќното небо.

Една ноќ, Хоши виде ѕвезда што паѓа. Се плашеше дека ѕвездите засекогаш ќе исчезнат. Хоши имаше идеја.

Почна да прави хартиени ѕвезди! Таа направи по една хартиена ѕвезда за секоја падната ѕвезда од ноќното небо. Хоши направи сто ѕвезди таа прва вечер. Ги стави во тегла. Но, сепак, таа беше несреќна. Теглата не можеше да собере доволно хартиени ѕвезди за сите паднати ѕвезди.

Хоши ги повика другарите да помогнат. Наскоро го заборавија бројот на хартиените ѕвезди што ги правеа и црното ноќно небо повторно блесна со ѕвезди. Децата скокаа од радост.

Загледана во ноќното небо, Хоши рече: „Кога правиме хартиена ѕвезда, ѕвездата што паѓа се спасува! Нашите хартиени ѕвезди се среќни ѕвезди!“

Оттогаш, од генерација на генерација, Јапонците ги виткаат среќните оригами ѕвезди и ги и ги подаруваат на саканата личност со најдобри желби за среќа. Затоа што, хартиените ѕвезди се за постојаната светлина на небесните ѕвезди.

Значење за бројот на хартиени ѕвезди дадени на други:

1 ѕвезда: Ти си мојата единствена љубов

2 ѕвезди: Среќа и слога за парот

9 ѕвезди: Ви посакувам љубов за цел живот

55 ѕвезди: Ќе те сакам безусловно

99 ѕвезди: Имајте безгранична љубов

101 ѕвезда: Ти си единствениот во мојот живот

129 ѕвезди: Ќе те сакам засекогаш

365 ѕвезди: Ви посакувам благословена година

548 ѕвезди: Твојата бескрајна љубов кон мене

999 ѕвезди: Вечна љубов за тебе

10.000 ѕвезди: Десет илјади години љубов

Бидете први што ќе дадете оценка за “Хоши и легендата за среќните ѕвездички – Декоративен украс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за испорака / враќање / замена на производ

I.     Начин на испорака

Вршиме достава на територија на цела Република Северна Македонија. Доставата може да се изврши преку Тотал Пост Логистик до Вашето место на живеење во временски период од 1 до 3 работни дена  (опција 1) или производот може да го подигнете директно од кај производителот (опција 2).

 

Опција 1:  Доколку ја одберете оваа опција трошокот за испорака го плаќате Вие при прием на пратката. Трошокот за испорака зависи од тежината на пратката и вредноста на нарачката (за повеќе детали види ценовник).

 

Односно цената на испорака изнесува:

-      За пакет со тежина од 0 – 1 кг = 130 денари 

-      За пакет со тежина од 1 – 3 кг = 150 денари

-      За пакет со тежина од 3 – 5 кг = 170 денари

-      Дополнително, над овој трошок за нарачки до 3.000 денари се плаќа и надомест од 30 денари, а  за нарачки над 3.000 денари се плаќа надомест од 1% од износот на нарачката. 

 

На пример: Доколку нарачате пакет со тежина од 2кг во вредност 1.000 денари, трошокот за достава е: 150 + 30 =180 денари

 

Опција 2: Доколку сакате производот да го подигнете сами, Ве молиме наведете го тоа во делот “коментар – порака за производителот” при вршење на нарачката. 

 

II. Враќање/замена 

ПОГОН нуди можност за враќање и замена на производите. Доколку утврдите неисправност или пак добиете оштетен производ потребно е тоа да го пријавите на 02/3298 295, а ние имаме обврска да контактираме со производителот во најкраток можен рок. Во ваков случај нудиме можност за замена за ист производ или враќање на платениот износ. За замена и враќање сите дополнителни трошоци ги сноси производителот (неисправност) или ПОГОН (оштетување при транспорт). 

 

Дополнително, ПОГОН нуди можност за замена во рок од 3 дена од денот на прием на производот во случај кога производот отстапува од описот наведен на интернет страницата (пример: различна боја од онаа на сликата, различен облик, итн.). Во овој случај купувачот е должен да достави писмено барање за замена,  соодветно образложение и потврда за денот на прием на пратката. Барањето за замена треба да се достави на pogon@pogon.mk.  

Главно мени