Love, inner strength, emotional balance

1.200 ден

Продавница: УбаваИдеја - NiceIdea

По нарачка

Рачно изработено дрвце со 250-300 камчиња розе кварц, лапис лазули и горски кристал, со висина од околу 20 cm.

Розе кварц е познат како каменот на љубовта и е заштитен камен за хороскопските знаци бик, рак, девица, јарец.

Лапис лазули ја промовира и заштитува хармонијата во меѓучовечките односи и е заштитен камен за вага и стрелец.

Горскиот кристал, пак, е „главниот исцелител“ и помага да се постигне баланс на сите нивоа. Одговара на сите хороскопски знаци.

Време за испорака: 1-2 недели

Дрвото како симбол се појавува во различни култури симболизирајќи преродба, позитивна енергија и нови почетоци; личен развој, уникатност и индивидуална убавина.

Дрвцата со полудраги камења го облагородуваат просторот и создаваат слободен тек на енергијата. Освен како елегантен домашен декор, овие дрвца помагаат да го привлечеме и да го постигнеме она на што се фокусираме.

Бидете први што ќе дадете оценка за “Love, inner strength, emotional balance”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Производот може да се врати во рок од 2 дена по приемот доколку не соодветствува со направената нарачка.

Главно мени