Обвивка од пчелин восок

100 ден

Продавница: KP Crafts

50 на залиха

100% природнна рачно изработена обививка од памучен материјал и пчелин восок.
Долготрајна, еколошка, за повеќекратна употреба, биоразградлива. Се користи за пакување на секаков вид на храна (освен свежо месо и риба), пакување на подароци и цвеќе, покривање на садови и слично.
Еколошка замена за алуминиумска и најлонска фолија.
Се пере со ладна вода и благ детергент. Да се избегнува изложување на топлина.

Време за испорака: 1-2 работни дена

100% природнна рачно изработена обививка од памучен материјал и пчелин восок.
Долготрајна, еколошка, за повеќекратна употреба, биоразградлива. Се користи за пакување на секаков вид на храна (освен свежо месо и риба), пакување на подароци и цвеќе, покривање на садови и слично.
Еколошка замена за алуминиумска и најлонска фолија.
Се пере со ладна вода и благ детергент. Да се избегнувa изложување на топлина.

Достава на целата територија на Македонија : + 130 денари

Бидете први што ќе дадете оценка за “Обвивка од пчелин восок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оценки

Сеуште нема оценки

Политика за враќање / замена на производ

Доколку производот е оштетен  може да се врати и замени  во рок од 3 дена. (трошоците ги сноси продавачот).

Главно мени